19 Środa, 19 czerwca 2024 Gerwazy, Protazy, Julianna
Pogoda

Jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

wtorek, 12 września 2023

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Miechowie uprzejmie informuje, że w dniach: od 23 września do 3 października 2023 r. na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona jesienna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Zostanie ona wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:

1. Nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki.

2. Przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą  i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

3. Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii lub do Powiatowego Lekarza Weterynarii.

4. W okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie  spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu.

W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień uprasza się wszystkich mieszkańców o dostosowanie się do powyższych zaleceń, a rodziców i opiekunów o przekazanie stosownych informacji dzieciom.

Do pobrania:

Podziel się:


na górę