07 Piątek, 7 października 2022 Mirella, Marek, Sergiusz
Pogoda

Dziedzictwo Bożogrobców w Polsce - konferencja naukowa

sobota, 9 listopada 2019
Dziedzictwo bożogrobców - konferencja naukowa Dziedzictwo bożogrobców - konferencja naukowa Kliknięcie otwiera galerię

W 2019 r. mija 200. rocznica kasaty w Miechowie Zakonu Kanoników Regularnych Stróżów Świętego Grobu Pańskiego w Jerozolimie, zwanych bożogrobcami i miechowitami, którzy działali na ziemiach polskich nieprzerwanie przez ponad 650 lat. 

Dzięki ich działalności, Miechów stał się „Polską Jerozolimą”, w którym po dziś dzień trwają ożywione i stałe kontakty z Ziemią Świętą.

Pragnąc upamiętnić i na nowo odkryć tradycję oraz duchową spuściznę kanoników bożogrobców, którzy przybywając przed wiekami do Miechowa z Ziemi Świętej, na trwale wpisali się w historię Polski, Parafia Rzymskokatolicka pw. Grobu Bożego w Miechowie wraz z Gminą Miechów i Uniwersytetem Papieskim Jana Pawła II w Krakowie organizują okolicznościową konferencję naukową pt.: „Dziedzictwo Bożogrobców w Polsce”. 

Konferencja odbędzie się 9 listopada 2019 roku w Domu Kultury w Miechowie, a zakończy  ją uroczysta Msza Święta celebrowana w miechowskiej bazylice, pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp. Jana Piotrowskiego, Biskupa Diecezji Kieleckiej.

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Podziel się:


na górę