03 Piątek, 3 grudnia 2021 Franciszek, Hilary, Ksawery
Pogoda

Małopolski Festiwal Smaku i Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

Małopolski Festiwal Smaku jest najstarszą polską imprezą promującą unikatowe dziedzictwo kulinarne regionu. Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się w 2005 roku w Zakopanem, Tarnowie i Krakowie. Dziś kiermasze produktów lokalnych i towarzyszące im konkursy dla producentów regionalnych specjałów organizowane są każdego lata w Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Nowym Targu, Wadowicach i Miechowie.

Małopolski Festiwal Smaku od trzech lat staje się najbardziej rozpoznawalnym, kulinarnym wydarzeniem organizowanym w Miechowie. Od samego początku nadrzędnym celem przedsięwzięcia jest promocji regionalnego dziedzictwa kulinarnego, które prezentowane jest przez Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Miechów i lokalnych producentów żywności. Od 2014 roku równocześnie z Małopolskim Festiwalem Smaku odbywają się w Miechowie Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem.

W ramach dwóch edycji tego wydarzenia publiczność podziwiała występy zagranicznych grup m.in. z Ukrainy, Pakistanu, Indonezji, Północnej Osetii, Turcji oraz Meksyku.

Małopolski Festiwal Smaku oraz Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny odbywają się zazwyczaj w pierwszą niedzielę lipca. Podczas festiwalowej niedzieli w Miechowie jest tanecznie, kolorowo, ale także smacznie!

na górę