24 Piątek, 24 września 2021 Bartłomiej, Jerzy, Bartosz
Pogoda

1 kwietnia rusza Narodowy Spis Powszechny

środa, 31 marca 2021
Kliknięcie otwiera galerię

Od 1 kwietnia do 30 czerwca Główny Urząd Statystyczny przeprowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy.

Spisem objęci są:

  • mieszkańcy Polski - zarówno Polacy, jak i cudzoziemcy,
  • stali mieszkańcy Polski przebywający w czasie spisu za granicą.

Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Wejdź na stronę GUS www.spis.gov.pl i wypełnij formularz spisowy. 

Mieszkańcy Gminy Miechów, którzy nie mogą się spisać we własnym zakresie mogą tego dokonać w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie ul. Henryka Sienkiewicza 25, 32-200 Miechów. Stanowisko do samospisu dostępne będzie w pokoju nr 126 (I piętro) w godzinach: poniedziałek 8.00 - 16.00, wtorek-piątek 7.00-15.00.

Nie możesz wykonać samospisu internetowego? Zadzwoń na infolinię: 22 279 99 99 i spisz się przez telefon.

Jeśli nie spiszesz się przez internet ani przez telefon, skontaktuje się z Tobą rachmistrz telefonicznie lub bezpośrednio, aby przeprowadzić spis. Zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie możesz odmówić mu przekazania danych.

Pamiętaj, że udział w spisie jest obowiązkowy - tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie powszechnym grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Nie obawiaj się o swoje dane. Są bezpieczne, ponieważ chroni je tajemnica statystyczna. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystyki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej.

Chcesz sprawdzić, o co zostaniesz zapytany w spisie? Zapoznać się z ustawą spisową? Zweryfikować rachmistrza? Wejdź na spis.gov.pl/ i bądź na bieżąco! 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań – szczegółowe informacje.

źródło: Główny Urząd Statystyczny

Podziel się:


na górę