Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Porozumienie dotyczące programu „Czyste Powietrze”

wtorek, 16 lipca 2019

8 lipca br., w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie odbyło się spotkanie, podczas którego Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski podpisał z Prezesem Zarządu WFOŚiGW – Kazimierzem Koprowskim porozumienie w sprawie wspólnej realizacji programu „Czyste Powietrze”.

Porozumienie ustala zasady realizacji programu w celu obsługi wnioskodawców  z terenu naszej Gminy w procesie składania wniosków i uzyskiwania dofinansowania.

Pomoc przy wypełnianiu wniosków udzielana będzie przez Ekodoradcę Gminy Miechów – Panią  Ewą Kamińską  w siedzibie Urzędu Gminy i Miasta Miechów pok. 205 w godzinach pracy Urzędu. Więcej informacji pod numerem tel. 41-38-300-40 wew. 53, e-meil: ekaminska@miechow.eu                               

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzonych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego m.in.na: wymianę starego kotła grzewczego (warunek konieczny), docieplenie domu, wymianę okien i drzwi czy instalację odnawialnych źródeł energii (w formie preferencyjnej pożyczki)

Więcej informacji o programie: https://www.wfos.krakow.pl/czyste-powietrze/

Podziel się: