08 Czwartek, 8 czerwca 2023 Ada, Maksymilian, Seweryn
Pogoda

Rowerowa Akademia Królewska na trasie w Miechowie

poniedziałek, 9 maja 2022
Kliknięcie otwiera galerię

W sobotnie popołudnie 7 maja, do Miechowa przybyli uczestnicy Pielgrzymki Rowerowej pn. Warszawa - Kraków Vélomarathon ’21 OPEN, która zorganizowana została dla uczczenia ósmej rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II.

Kolarze wyruszyli z Wilanowa, sprzed Świątyni Opatrzności Bożej, podążali traktem królewskim do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a ostatnim przystankiem na ich 312 - kilometrowej trasie był Miechów.

W naszym mieście gościli już po raz ósmy. Tradycyjnie, miejscem odpoczynku był plac przed Bazyliką Grobu Bożego, gdzie kolarzy powitał Burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski oraz Proboszcz miechowskiej bazyliki ks. Franciszek Siarek.

Pierwszym zawodnikiem, który dojechał do Miechowa był Jan Jankowski z  numerem startowym 45. Otrzymał on pamiątkowy puchar ufundowany przez Urząd Gminy i Miasta w Miechowie.

Podczas spotkania w Miechowie, Prezes Rowerowej Akademii Królewskiej Pan Bogdan Koraszewski, a zarazem inicjator tego przedsięwzięcia podziękował Burmistrzowi oraz Ks. Proboszczowi za przyjęcie pielgrzymów i objecie po raz kolejny przez Gminę Miechów patronatu nad tym wydarzeniem.

Podziel się:


na górę