Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Rozpoczynamy remont Pomnika Powstania Styczniowego

środa, 29 lipca 2020

W najbliższych dniach rozpocznie się kompleksowy remont Pomnika Powstania Styczniowego z 1922 roku na miechowskim cmentarzu.

Na realizację tego zadania gmina Miechów pozyskała 62 206,00 zł dotacji ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Groby i cmentarze wojenne w kraju. Koszt renowacji oszacowano na kwotę 92 958,22 zł.

Remont pomnika i jego otoczenia realizowany będzie na podstawie programu prac konserwatorskich uzgodnionego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z Krakowa.  

W celu zrealizowania zaplanowanego zakresu robót, pomnik zostanie zdemontowany. Następnie zostanie wykonana nowa płyta fundamentowa. Elementy kamienne zostaną oczyszczone, a ubytki uzupełnione. Odnowione zostaną też poddane części metalowe pomnika (obecnie istniejący łańcuch).  

Powyższy zakres wykona firma „In Plus Konserwacje Obiektów Zabytkowych” z Krakowa.

Przekazanie placu budowy obyło się przy udziale  przedstawicieli Gminy Miechów, Parafii Grobu Bożego w Miechowie, Stowarzyszenia Miłośników Odnowy Zabytków, Muzeum Ziemi Miechowskiej, Wykonawcy oraz Inspektorów nadzoru.
Termin zakończenia zadania zaplanowano na październik br.

Podziel się:

W tej kategorii: