Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Święto Niepodległości w czasie pandemii

czwartek, 12 listopada 2020

W związku z trwającym stanem epidemii oraz ustanowieniem określonych ograniczeń z tym związanych, miechowskie obchody 102. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę miały inną formę niż zaplanowano.

Tegoroczne uroczystości odbyły się bez przemarszu pocztów sztandarowych w rytmie Orkiestry miejskiej i tradycyjnego - wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w Domu Kultury.

O godzinie 11. 30 w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie odprawiona została Msza święta za Ojczyznę, którą sprawował Ksiądz Proboszcz Franciszek Siarek.

Po odprawionej liturgii  Burmistrz Gminy i Miasta Miechów – Dariusz Marczewski oraz Jacek Kobyłka - Starosta Powiatu Miechowskiego z Krzysztofem Świerczkiem - Przewodniczącym Rady Powiatu złożyli kwiaty na Rynku przy pomniku  z Orłem.

Biało-czerwone wiązanki kwiatów składali również przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji i Państwowej Straży Pożarnej oraz nieliczne delegacje partii politycznych i miechowskich instytucji.

Przedstawicielki miechowskiej Komendy Hufca Związku Harcerstwa Polskiego zapaliły przy pomniku znicze.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami, nie odbyło się zaplanowane w tym dniu otwarcie wystawy plenerowej „Polski Gen Wolności. 150 lat walk o Niepodległość (1768-1918)”.

W ramach współpracy Gminy Miechów z Krakowskim Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej, ekspozycja udostępniona zostanie do zwiedzania Mieszkańcom w innym terminie.

.

Podziel się:

W tej kategorii: