29 Środa, 29 marca 2023 Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Pogoda

Wizyta Iwony Gibas z Zarządu Województwa Małopolskiego

wtorek, 14 marca 2023
Kliknięcie otwiera galerię

W poniedziałek 13 marca Członek Zarządu Województwa Małopolskiego Iwona Gibas wraz z Burmistrzem oraz Dyrektorem BWA „U Jaksy” odwiedziła miejsca związane z kulturą i sztuką w Miechowie.

Spotkanie było okazją do przedstawienia działalności lokalnych instytucji kultury, dziedzictwa materialnego regionu oraz zrewitalizowanej przestrzeni miejskiej, w której cyklicznie odbywają się różnego rodzaju wydarzenia skierowane do mieszkańców i gości, często organizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski i Dyrektor BWA Paweł Olchawa zaprezentowali Biuro Wystaw Artystycznych oraz Galerię „U Jaksy”, a także Dom Pracy Twórczej, Dworek Zacisze i zrewitalizowany dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego Park Miejski
w centrum miasta.

W wizycie uczestniczyła również Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Monika Gubała, która odpowiedzialna jest m.in. za prowadzenie zadań i projektów wsparcia w obszarze kultury, twórczości oraz potencjałów kulturowych, jak również promocji sektora kultury i dziedzictwa narodowego.

Podziel się:


na górę