25 Czwartek, 25 lipca 2024 Jakub, Krzysztof, Walentyna
Pogoda

Bieg Tropem Wilczym 2023

środa, 22 marca 2023
Kliknięcie otwiera galerię

W sobotę 25 marca w Parku Miejskim w Miechowie po raz drugi odbędzie się Bieg Tropem Wilczym. Wydarzenie jest dobrą okazją do nauki historii oraz rodzinnego i aktywnego wypoczynku.

Bieg Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest jedną z największych imprez sportowo-edukacyjnych w kraju. W tym roku odbędzie się jego druga miechowska edycja.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 przy altanie w Parku Miejskim. Do wyboru dostępne są dwa dystanse – symboliczny, który wynosi 1963 m (2 okrążenia parku) oraz bieg na 5 km w różnych kategoriach wiekowych
(na zwycięzców każdej kategorii będą czekały nagrody).

Dla pierwszych 150 osób przygotowane zostały pakiety startowe, a dla każdego uczestnika gorący bigos, napoje oraz pamiątkowy dyplom.

Zapisy pod numerem telefonu: 667 555 029.
Rejestracja zawodników - od godziny 8:00 w altanie.

Organizatorami biegu jest Gmina Miechów, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Miechowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego Duch.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

Pobiec może każdy, bez względu na wiek czy kondycję. Serdecznie zapraszamy!

Historia biegu

W 2011 r. dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym – Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

W 2013 grupa pasjonatów i działaczy społecznych postanowiła zorganizować „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu miała charakter surwiwalowy a wzięło w niej udział 50 uczestników. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi z Fundacji Wolność i Demokracja, która organizuje go do dzisiaj, bieg zaczął nabierać rozpędu i został przeniesiony w miejsce znane z późniejszych edycji w Warszawie – Park Skaryszewski. Pobiegło wtedy 1500 biegaczy! Od 2015 bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń biegowych.

 

Podziel się:


na górę