22 Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 Kaja, Leon, Łukasz
Pogoda

Coroczne święto miechowskich Seniorów

poniedziałek, 27 listopada 2023
Kliknięcie otwiera galerię

Miechowska Jesień Kultury oraz Dzień Seniora to wydarzenia, które w czasie ostatniego weekendu (24-26 listopada) odbywały się w Domu Kultury. Tegoroczna edycja imprezy miała miejsce w naszym mieście już po raz kolejny, a organizatorzy zapewnili ciekawy program artystyczny.

Ponadto, Centrum Kultury i Sportu w Miechowie zorganizowało „Dzień Seniora na Sportowo”, oferując szereg aktywności dla najstarszych mieszkańców.

W tym roku, po raz pierwszy Rada Seniorów w Miechowie przyznała nagrodę im. Krystyny Barwińskiej „Senior Roku”, a symboliczną statuetkę otrzymała Pani Jadwiga Zięba.

Spotkania przygotowały miechowskie grupy senioralne, które aktywnie uczestniczą w życiu artystycznym i kulturalnym gminy Miechów. Obecny podczas wydarzenia Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski pogratulował prezentującym się na scenie artystom oraz  podziekował wszyskim osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie święta: przedstawicielom Rady Seniorów oraz Centrum Kultury i Sportu.

Zgodnie z tradycją, w sobotnie popołudnie odbył się blog poetycko – muzyczny, który prowadziła Pani Krystyna Gamrat. Swoją twórczość zaprezentowali miechowscy seniorzy. Wieczór zaś, uświetnił występ młodych wokalistek: Amelii Gajdy i Anny Bałazy ze studia wokalnego Katarzyny Kornaś oraz chóru Jesienne Róże. Na finał „Miechowskiej Jesieni Kultury” wystąpiła Jaga Wrońska - wokalistka, autorka piosenek przez wiele lat związana z Kabaretem Loch Camelot.

W niedzielę podczas "Dnia Seniora" mogliśmy podziwiać piękne i profesjonalnie przygotowane występy miechowskich zespołów senioralnych. Dla uczestników zgromadzonych w sali kinowej wystąpiły: Perły Miechowa”, „Mirella”, „Korale” oraz solistka ZPiT ,,Śląsk” Pani Monika Korpusik.

Zwieńczeniem dwudniowych uroczystości był barwny występ muzyczno-taneczny w cygańskich rytmach, który wykonał Bogdan Trojanek & Terne Roma.

Na degustację ciast zapraszały uczestników zaprzyjaźnione Koła Gospodyń z Parkoszowic, Diewięcioł, Szczepanowic oraz Glinicy.

W wydarzeniach udział wzięli:

Dariusz Marczewski Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Zastępca Burmistrza Andrzej Banaśkiewicz, Przedstawiciele Rady Miejskiej w Miechowie: Przewodniczący Zenon Czekaj, Wiceprzewodnicząca Helena Kruszec oraz Radni. Obecni byli Wicestarosta Miechowski Paweł Osikowski i Radna Powiatu Miechowskiego Ewa Wojciechowicz oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Manko z Krakowa: Prezes Łukasz Salwarowski i Marek Pilch. Radę Seniorów w Miechowie reprezentowali: Przewodnicząca Teresa Michalska i Wiceprzewodniczący Jan Gibowski, a Centrum Kultury i Sportu - Dyrektor Sylwia Suchecka.

Podziel się:


na górę