25 Czwartek, 25 lipca 2024 Jakub, Krzysztof, Walentyna
Pogoda

Europejski Tydzień Mobilności w gminie Miechów

niedziela, 17 września 2023
Kliknięcie otwiera galerię
Gmina Miechów jak co roku bierze udział w Europejskim Tygodniu Mobilności (ETM) - w tym roku hasłem przewodnim kampanii europejskiej jest "Oszczędzaj Energię!".
 
Europejski Tydzień Mobilności organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej już od 21 lat. Jego celem jest zachęcenie mieszkańców miast i sołectw do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej, kolei, węzłów przesiadkowych.

Wydarzenia w ramach ETM odbywają się w tygodniu 16-22 września, a punktem kulminacyjnym kampanii jest Dzień Bez Samochodu (22 września). 

Na Europejski Tydzień Mobilności zapraszamy mieszkańców gminy Miechow.

20 września (środa) Rynek w Miechowie
W godz. 13.00-17.00 przyjedź rowerem, hulajnogą lub deskorolką - a w zamian za to otrzymasz bezpłatną wejściówkę na miechowską pływalnię, do groty solnej lub na kręgle!
Dodatkowo, przygotowane zostanie stoisko dotyczące programu Czyste Powietrze, gdzie będzie można uzyskać informacje odnośnie dotacji na wymianę pieców, termomodernizację budynków, czy też instalację odnawialnych źródeł energii.
O godz. 15.00 Biuro Wystaw Artystycznych "U Jaksy" zaprasza na bezpłatne zajęcia plastyczne dla najmłodszych. Będą sztalugi, płótna i dużo nagród!
 
22 września (piątek)
Dzień bez samochodu - w tym dniu zapewniamy bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.
 
 

Podziel się:


na górę