Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

GOPS w Miechowie zaprasza do udziału w projekcie

środa, 5 lutego 2020

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie realizuje projekt „Daj Sobie Szanse”, dofinansowany ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego w ramach poddziałania 9.1.1. Europejski Fundusz Społeczny.

Celem projektu jest wprowadzenie na terenie gminy Miechów kompleksowej oferty pomocy dla osób ubogich, bezrobotnych oraz zagrożonych wykluczeniem społecznym.

W ramach projektu, przy GOPS Miechów działala Klub Integracji Społecznej. KIS jest miejscem, w którym osoby nieposiadające pracy mogą rozwijać umiejętności przydatne w jej poszukiwaniu i zdobyciu zatrudnienia.

W Klubie Integracji Społecznej organizowane są szkolenia, kursy zawodowe, doradztwo i pośrednictwo pracy dostosowane do indywidualnych potrzeb uczestników, staże oraz zajęcia praktyczne, mające na celu uzyskanie dodatkowych kwalifikacji, a także zwiększenie szans na znalezienie zatrudnienia. Pomieszczenia KIS, jak również forma prowadzonych tam zajęć, przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej mogą w nich skorzystać ze środków technicznych (komputera z dostępem do internetu, drukarki, skanera i faksu), a także z pomocy merytorycznej przydatnej w przygotowaniu życiorysu, podania o pracę oraz pozostałych dokumentów aplikacyjnych związanych z procesem rekrutacji.

Członkowie Klubu Integracji Społecznej mają możliwość skorzystania z porad prawnych,otrzymania wsparcia psychologa, doradcy zawodowego lub trenera pracy w zależności od indywidualnych potrzeb każdego z uczestników. Warto podkreślić, iż w przypadku osób posiadających dzieci, istnieje możliwość zorganizowania opiekuna na czas zajęć organizowanych w KIS.

Wśród korzyści płynących z udziału w projekcie należy wymienić możliwość nawiązania nowych znajomości poprzez wspólne działania podczas zająć, jak również okazję do wyjścia z domu. Istotna okazuje się także możliwość działania na rzecz społeczności lokalnej poprzez wykonywanie prac społeczno – użytecznych, a nade wszystko zdobycia satysfakcjonującego zatrudnienia.

Osoby zainteresowane naszą ofertą zapraszamy do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miechowie na ulicę Szpitalną 1. Wszelkie informacje dostępne są również pod numerami telefonów: (41) 382 11 67 lub mailem kis.miechow.@gmail.com.

Jeśli jesteś w trudnej sytuacji lub po prostu chcesz coś zmienić w życiu, przyjdź do GOPS. Pracownicy przeprowadzą z Tobą rozmowę, na podstawie której ustalą indywidualną ścieżkę wsparcia uzależnioną od Twoich potrzeb. Otrzymasz wszechstronne wsparcie, poznasz nowych ludzi, zyskasz możliwość zdobycia zatrudnienia. Zainicjujesz trwałe zmiany w swoim życiu.

„Daj Sobie Szanse” w Klubie Integracji Społecznej przy GOPS Miechów. Zapraszamy. Naprawdę warto!

Podziel się: