Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Gospodarzem dożynek będzie sołectwo Dziewięcioły

czwartek, 4 lipca 2019

3 lipca 2019 roku w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie odbyło się spotkanie dotyczące organizacji Dożynek Gminnych, które odbędą się w dniu 18 sierpnia br. w sołectwie Dziewięcioły.

W spotkaniu z Dariuszem Marczewskim - Burmistrzem Gminy i Miasta Miechów udział wzięli: Ewa Sakłak - sołtys Dziewięcioł, Anna Ordys - starościna tegorocznych dożynek oraz starosta Grzegorz Włodarczyk.

Obecni byli również: Dariusz Ordys - Sołtys Pstroszyc Drugich, Jadwiga Szewczyk – prezes Koła Gospodyń Wiejskich z Dziewięcioł oraz Sylwia Suchecka - dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

Starosta dożynkowy jest przedstawicielem gospodarzy tegorocznych dożynek, starościna z kolei jest mieszkanką sołectwa Pstroszyce Drugie, które będzie organizatorem święta plonów w przyszłym roku.

Anna Ordys – starościna. W sołectwie Pstroszyce Drugie, wspólnie z mężem prowadzi gospodarstwo rolne, gdzie dominuje uprawa zbóż i warzyw.

Grzegorz Włodarczyk  – starosta.
Na trenie sołectwa Dziewięcioły, wspólnie z żoną prowadzi gospodarstwo rolne, specjalizujące się w uprawie ziemniaków.

Podczas spotkania przedstawiono informacje temat stanu przygotowań do gminnego święta plonów. Omówiono trasę korowodu i harmonogram uroczystości.

Dożynki rozpoczną się mszą św. o godzinie 14:00, w kościele pw. św. Wita, Modesta i Krescencji w Nasiechowicach. Tradycyjne, podczas nabożeństwa poświęcone zostaną wieńce wykonane przez przedstawicieli sołectw gminy Miechów.  

Dalsza część uroczystości – obrzęd dożynkowy oraz występy artystyczne odbywać na boisku sportowym w Dziewięciołach. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Defis.

Szczegółowy program, już wkrótce na plakatach.

Podziel się: