Miechowianie posadzili 1000 drzew

Sosny, wiązy, graby, brzozy, buki, dęby, klony i jawory zasadzili na terenie byłego wysypiska śmieci mieszkańcy, którzy całymi rodzinami włączyli się w czwartą edycję akcji „SadziMY las w Miechowie”.
Wydarzenie odbyło się w sobotnie przedpołudnie 12 kwietnia na byłym składowisku odpadów po rekultywacji (ulica Ogrodowa). Rozpoczął je Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski, Mateusz Albrycht z Nadleśnictwa Miechów oraz Kierownik Referatu FIS Urzędu Gminy i Miasta Miechów Mariola Stęposz.
Na uczestników czekały potrzebne narzędzia i akcesoria a także upominki – sadzonki kwiatów: bratków, prymulek oraz ziół.
Łącznie posadzonych zostało 1000 nowych drzew. Wszystkie sadzonki zostały dostarczone przez Nadleśnictwo. We wspólne sadzenie zaangażowały się dzieci, młodzież oraz seniorzy z gminy, jak również przybyli goście.
Organizatorem akcji była Gmina Miechów. Partnerzy: CKiS w Miechowie, ZWiK, Nadleśnictwo Miechów oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.
Inicjatywa odbyła się w ramach projektu: „Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza w Gminie Miechów" realizowanym w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027.
/Fot. R. Deńca- CKiS w Miechowie/
W tej kategorii:
-
Nabór do ZPiT Miechowiacy! środa, 10 września 2025
-
Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych środa, 10 września 2025
-
Konkurs Rady Seniorów - edycja III wtorek, 9 września 2025
-
Wrześniowe posiedzenie Rady Seniorów poniedziałek, 8 września 2025
-
Szkolenia z pierwszej pomocy dla gminnych jednostek OSP poniedziałek, 8 września 2025
-
Informacja dot. stoisk handlowych w okresie Wszystkich Świętych piątek, 5 września 2025
-
Działki w Miechowie - zabudowa jednorodzinna piątek, 5 września 2025
-
Informacja w sprawie spotkania w ramach konsultacji społecznych czwartek, 4 września 2025
-
III Święto Organizacji Pomocowych – 12 września 2025 r. czwartek, 4 września 2025