07 Piątek, 7 października 2022 Mirella, Marek, Sergiusz
Pogoda

Organizacje pomocowe zaprezentowały się w Parku Miejskim

wtorek, 20 września 2022
Kliknięcie otwiera galerię

„Pomagamy Razem”, czyli pierwsze święto instytucji wspierających najbardziej potrzebujących z gminy Miechów odbyło się w zeszły piątek 16 września. Na uczestników czekały liczne atrakcje i spora dawka wiedzy na temat aktualnych form pomocy udzielanych przez organizacje z regionu.

W ramach wydarzenia można było spotkać się z przedstawicielami instytucji świadczących opiekę społeczną i poznać zakres ich działalności oraz rodzaje dostępnych świadczeń. Nie zabrakło gier i zabaw dla najmłodszych, loterii z nagrodami i grilla – posiłku za symboliczną złotówkę. Dochód z loterii oraz posiłków przekazany został Stowarzyszeniu Amazonek i Osób z Problemami Onkologicznymi.

Tego dnia w miechowskim parku zaprezentowało się łącznie prawie dwadzieścia organizacji pomocowych
z gminy Miechów.

– W czasie święta, jak i podczas wcześniejszych spotkań organizacyjnych, czuło się pozytywną energię
i oczekiwanie na wydarzenie dedykowane właśnie dla osób czynnie włączających się w działania pomocowe na terenie gminy. Do tej pory bardzo mała ilość mieszkańców Miechowszczyzny wiedziała, ile osób jest zaangażowanych w taki rodzaj pomocy i jak różnorodne formy może ona przybierać – informuje kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miechowie Robert Gądek.

– Już w trakcie tegorocznego wydarzenia odbywały się rozmowy z jego uczestnikami na temat tego, aby to spotkanie powtórzyć w kolejnych latach - być może w niedzielę i na jeszcze większą skalę – podsumowuje kierownik GOPS.

Organizatorami „Pomagam Razem” byli: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Miechowie oraz Gmina Miechów.

Podziel się:


na górę