08 Czwartek, 8 czerwca 2023 Ada, Maksymilian, Seweryn
Pogoda

Pobiegli Tropem Wilczym

poniedziałek, 27 marca 2023
Kliknięcie otwiera galerię

W sobotę 25 marca ponad 180 osób wzięło udział w drugiej miechowskiej edycji Biegu Tropem Wilczym. W parku miejskim zawodnicy w różnym wieku biegali na dwóch dystansach.

Bieg Tropem Wilczym, czyli Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych zgromadził w sobotnie przedpołudnie mieszkańców i gości z całego kraju. Najstarszym uczestnikiem był 82-letni Sylwester Janus, a wśród kobiet Anna Kramarz. Najmłodszą biegaczką okazała się Natalia Szwaja.

Do wyboru dostępne były dwa dystanse – symboliczny na 1963 metry (2 okrążenia parku) oraz bieg na 5 km. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

  • M30 1. Kamil Maleta, 2. Szymon Gamrat, 3. Mateusz Zięba
  • K30 1. Nikola Bałazińska, 2. Gabriela Egeman, 3. Zuzanna Uchto
  • M40. 1. Bogusław Opryszek, 2. Marcin Tarapacz, 3. Michał Żelaśkiewicz
  • K40 1. Ewa Kozera, 2. Ewa Zadęcka, 3. Anna Dąbrowska
  • M60 1. Mieczysław Jureczko, 2. Marek Pilch, 3. Jan Bogacz
  • K60 1. Magdalena Nieduziak, 2. Jadwiga Balcer-Dejworek, 3. Krystyna Borysiuk-Żmijewska

Dla najszybszych biegaczy przygotowane zostały nagrody, które wręczył Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka, Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Miechów Andrzej Banaśkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Miechowskiego Krzysztof Świerczek oraz Wiceprezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Aktywne Życie” w Miechowie Jadwiga Wszół. 

Pierwsze 150 osób otrzymało pakiety startowe, a każdy uczestnik -  medal i pamiątkowy dyplom, a także gorący bigos oraz napoje.

W przeprowadzenie imprezy włączyli się harcerze z Komendy Hufca ZHP Miechów na czele z harcmistrz Jolantą Borkowską-Czekaj oraz Stowarzyszenie Miłośników Historii i Militariów „Salamandra”.

Organizatorami biegu była Gmina Miechów, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Miechowie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Społecznego Duch.
Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miechów i Województwa Małopolskiego.

Podziel się:


na górę