Rusza II edycja Szkoły dla Rodziców!

Już 22 listopada rusza II edycja Szkoły dla Rodziców. Projekt ma na celu wzmocnienie miechowskich rodzin, a także świadome budowanie przyszłości dzieci poprzez rozwój i edukację rodziców. Podobnie jak w I edycji liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane zapisy i nie rezygnowanie z zajęć w ostatniech chwili.
Program:
- POFILOZOFUJ-MY – warsztaty dla rodziców i dzieci (6-10 lat). Temat: Czy kłamstwo boi się prawdy?
22 listopada (sobota) godz. 11.00-14.00
Jolanta Kogut - kulturoznawca i pedagog. Koordynator projektów i festiwali znanych w całej Europie, m.in.: Dni Tischnerowskie. Dorwać Mistrza. Były dyrektor krakowskiego biura Polskiej Akcji Humanitarnej. Prowadzi zajęcia ze studentami, kadrą nauczycielską, z dziećmi ich i rodzicami.
- Kiedy stajemy się rodzicami?
28 listopada (piątek) godz. 17.00-20.00
Iwona Anna Wiśniewska - pedagog, psycholog, dyrektor Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą w Krakowie, superwizor, wykładowca, mediator, znana m.in. z porad udzielanych w programie „Rozmowy w Toku”.
- Nie ma dziecka. Jest człowiek – mądre wychowanie, pozytywne motywowanie
4 grudnia (czwartek) godz. 17.00-20.00
- Indywidualne konsultacje dla rodziców
5 grudnia (piątek) – godz. 9.30-16.30
- Rodzeństwo – jak wychowywać dzieci, aby nikogo nie skrzywdzić? Warsztat dla rodziców posiadających więcej niż 1 dziecko
5 grudnia (piątek) – godz. 17.00-20.00
Dorota Zawadzka - psycholog rozwoju, znana z programów „Superniania” czy „Świat według dziecka”, ambasador akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, autorka wielu książek i artykułów dotyczących wychowywania najmłodszych.
- Pierwsza pomoc dla dzieci i niemowląt. Warsztat dotyczy ratowania życia dziecka i opanowania najważniejszych technik (zadławienia, utrata przytomności i resuscytacja), a także zranienia, oparzenia, zatrucia, ukąszenia i użądlenia itp.
12 grudnia (piątek) godz. 16.30-20.30
Mikołaj Łaski - ratownik, strażak, instruktor pierwszej pomocy. Autor książki "Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt" (2013). Współpracuje z Centrum Medycznym Żelazna w Warszawie. Założyciel firmy szkoleniowej First-Aiders skupiającej się na nauczaniu młodych rodziców, nauczycieli i opiekunów w zakresie pierwszej pomocy pediatrycznej.
- Słowa ranią na całe życie – wychowanie bez przemocy
9 stycznia (piątek) godz. 17.00-20.00
Fundacja Dzieci Niczyje – największa polska organizacja pozarządowa zajmująca się ochroną dzieci przed krzywdzeniem i pomocą dzieciom, które doświadczyły przemocy i wykorzystywania. FDN realizuje także wiele kampanii społecznych – m.in. „Zły dotyk”, „Dzieciństwo bez przemocy”, „Dobry Rodzic-Dobry Start”, „Dziecko w Sieci”.
- Mówić czy rozmawiać? Słuchać czy słyszeć? Trudna sztuka komunikacji
16 stycznia (piątek) godz. 17.00-20.00
Justyna Szlosek - pedagog, muzyk, trener Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców. Od wielu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą skutecznie łącząc muzykoterapię z wiedzą pedagogiczną.
Agnieszka Podsiadło - psycholog, psychoterapeuta, trener Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców. Prowadzi warsztaty z dziećmi i dorosłymi, specjalizuje się w terapii rodzin, pracy z dzieckiem z autyzmem, wspieraniem rozwoju potencjału dzieci i młodzieży.
- Pozytywna komunikacja z dzieckiem
23 stycznia (piątek), godz. 17.00-20.00
Katarzyna Wnęk-Joniec - psycholog, od wielu lat pracująca z dziećmi. W ostatnich latach opracowała i prowadziła szkolenia finansowane przez Biuro Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Prowadzi spotkania adaptacyjne oraz autorskie warsztaty dotyczące emocji. Pracuje w fundacji na rzecz zapobiegania przemocy wobec dziecka. Jest autorką książki: "Nie przydeptuj małych skrzydeł... czyli o niezamierzonych zranieniach".
- Jak świadomie wspierać rozwój przedszkolaka poprzez zabawę? Warsztaty psychologiczno-logopedyczne
30 stycznia (piątek) godz. 17.00-20.00
Jolanta Górak - Bożęcka - psycholog, pedagog, pracownik PCPR, o wielu lat prowadzi prowadzi szkolenia i warsztaty psychologiczne, specjalizuje się w diagnozie i sporządzaniu opinii psychologicznych oraz pomocy w trudnych sytuacjach życiowych dzieci i dorosłych.
Beata Koterwa - pedagog, logopeda, ukończyła szkolenia I i II stopnia "Biofeedback EEG oraz Biofeedback GSR. Posiada doświadczenie w pracy z dorosłymi i dziećmi z problemami językowymi.
- Jaka jest moja rola w wychowaniu dziecka? Warsztat wyłącznie dla ojców
6 luty (piątek) godz. 17.00-20.00
Iwona Anna Wiśniewska - pedagog, psycholog, dyrektor Ośrodka dla Osób Dotkniętych Przemocą w Krakowie, superwizor, wykładowca, mediator, znana m.in. z porad udzielanych w programie „Rozmowy w Toku”.
W tej kategorii:
-
Ulica Szpitalna po przebudowie piątek, 23 maja 2025
-
II tura wyborów prezydenckich - informacje piątek, 23 maja 2025
-
Opłata za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych środa, 21 maja 2025
-
Sukces „Dwójki” w Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego środa, 21 maja 2025
-
Zdrowie w centrum uwagi - konferencja wtorek, 20 maja 2025
-
Konsultacje z ekodoradcą wtorek, 20 maja 2025
-
Orlik przy miechowskiej dwójce zostanie zmodernizowany poniedziałek, 19 maja 2025
-
Wybory Prezydenta RP. Wyniki głosowania w Gminie Miechów poniedziałek, 19 maja 2025
-
Święto Storczyka w Kalinie Małej. Zapraszamy! piątek, 16 maja 2025