Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

To był wyjątkowy koncert kolęd!

wtorek, 7 stycznia 2020

6 stycznia br. w Domu Kultury odbył się koncert kolęd w wykonaniu Małej Armii Janosika. Zespół gościł w Miechowie po raz trzeci. To był wyjątkowy koncert.

Scenę Domu Kultury opanowały dzieci z Raby Wyżnej i okolic. Mała Armia Janosika zaśpiewała kolędy, m.in. Oj Maluśki, Wśród nocnej ciszy czy Przybieżeli do Betlejem. Licznie zgromadzona publiczność była zachwycona koncertem wykonanym przez dzieci. Dziękujemy wszystkim miechowianom i gościom za wspólne kolędowanie.

Niech to rozśpiewanie i radosny nastrój towarzyszą nam przez cały 2020 rok.

Mała Armia Janosika to zespół zainspirowany kulturą góralską, ale jednocześnie nawiązująca do innych kultur, potrafiący wyjść poza utarte schematy, motywujący do kreatywności w muzyce, poszerzania horyzontów i realizowania własnej pasji. Pomysłodawcą tego projektu muzycznego jest Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner, który w lutym 2015 utworzył w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich.

Zespół obecnie liczy 140 osób w wieku od 4 do 69 lat. W okresie Bożonarodzeniowym oraz Noworocznym, cyklicznie wyrusza w zimową trasę koncertując na terenie całej Polski. Na swoim koncie ma już zagranych ponad 50 koncertów o charakterze świątecznym, patriotycznym oraz ludowym.

Organizatorem wydarzenia był Urząd Gminy i Miasta w Miechowie.

Podziel się:

W tej kategorii: