18 Wtorek, 18 maja 2021 Alicja, Feliks, Eryk
Pogoda

Wspólne śpiewanie w ramach projektu ''Młodzież Pamięta''

piątek, 26 kwietnia 2013
Kliknięcie otwiera galerię

24 kwietnia na scenie miechowskiego amfiteatru z okazji 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbył się koncert pn. „Wspólne śpiewanie” w ramach projektu „Młodzież Pamięta”. Młodzież z gminy Miechów aktywnie uczestniczy w projekcie od 12 lat. Tym razem Mariusz Cupiał, pomysłodawca koncertów w Małopolsce, postanowił rozszerzyć współpracę i zaprosić do wspólnego śpiewania również województwo świętokrzyskie. Wydarzenie zostało dofinansowane przez Województwo Małopolskie w ramach programu „Małopolska Nasz Region, Nasza Szansa”.

Koncert rozpoczął się od inscenizacji i poloneza w wykonaniu Zespołu Szkół Nr 1 w Miechowie. Następnie na scenie zaprezentowały się przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, Gimnazjum Nr 1 oraz Krystyna Mokrzycka i Katarzyna Konieczna z Gimnazjum przy OKZ w Miechowie. Imprezę poprowadziły: Ewa Oleksy i Weronika Zagajewska.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wojciech Kozak, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Małgorzata Kowalińska, Zastępca Dyrektora Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Renata Świercz, Kierownik Oddziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Jolanta Sikora, pracownik Oddziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Norbert Krzystanek, Dyrektor Wydziału Rozwoju Wspierania Edukacji Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Jarosław Machnicki, Dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

Kolejne „Wspólne śpiewanie” odbędzie się już w listopadzie w Jędrzejowie. 

Wspólne śpiewanie

Podziel się:


na górę