Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

55. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej

poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Tradycyjnie już, 7 sierpnia na miechowskim Rynku odbyło się powitanie uczestników Marszu Szlakiem I Kompanii Kadrowej. W tym roku, ze względu panującą pandemię koronawirusa wydarzenie zostało ograniczone do spotkania z przedstawicielami Kadrówki i odbyło się zgodnie obowiązującymi zasadami (ograniczeniami).

Po odegraniu hymnu państwowego przez miechowską Orkiestrę Sygnał, uczestników I Kompanii Kadrowej powitali wspólnie przedstawiciele samorządu gminy Miechów i powiatu miechowskiego - Burmistrz Dariusz Marczewski i Wicestarosta – Paweł Osikowski. Komendant Marszu - Dionizy Krawczyński zaznaczył, że w tym roku jest to wyjątkowe spotkanie  "Jest nas tutaj dzisiaj garstka, ale z Oleandrów 6 sierpnia 1914 roku też wyszła garstka, aby budzić Polaków do niepodległości" - mówił komendant Krawczyński.

Na miechowskim  Rynku obecni byli kawalerzyści, przedstawiciele dowództwa marszu i drużyny marszowe, które przedostatni punkt kontrolny miały przy pomniku z Orłem, tu też samodzielnie zapalili znicze i złożyli kwiaty.

Podczas tegorocznego spotkania uczestników Kadrówki Medalami 100-lecia 27. Pułku Ułanów zostali odznaczeni Anna Wegner, Leszek Marcinkiewicz i Adrian Natora. Medale wręczył Maciej Downar-Zapolski ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, syn rotmistrza Zdzisława Nurkiewcza, dowódcy 27.Pułku Ułanów.

Po zakończonej uroczystości w rynku przedstawiciele samorządu gminy i powiatu miechowskiego, miechowianie oraz delegacja kadrówki udali się na Plac T. Kościuszki przed budynek Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Tam przy tablicy, upamiętniającej rolę Józefa Piłsudskiego i Komisariatu Rządu Narodowego w Miechowie złożono kwiaty.

I Kadrowa w MiechowiePodziel się:

W tej kategorii: