08 Środa, 8 lutego 2023 Piotr, Jan, Hieronim
Pogoda

Digitalizacja wspomnień i wartości

poniedziałek, 28 listopada 2022
Kliknięcie otwiera galerię

Karina Poteralska, Dagmara Zaganiacz, Dawid Piech, Natalia Nocoń i Klaudia Treska  to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie, którzy dostali się do drugiego etapu projektu „Digitalizacja wspomnień i wartości”.  

Podczas pierwszego etapu uczniowie nagrywali krótkie materiały filmowe, w których dzielili się własnymi refleksjami na temat: „Wartości – przedmioty czy doświadczenia?”.

W kolejnej części projektu uczniowie zostaną zaproszeni do studia nagraniowego, gdzie jeszcze raz podzielą się własnymi przemyśleniami dotyczącymi wartości w ich życiu.  To spojrzenie na dzisiejszy świat zostanie zestawione z refleksjami osób starszych, mieszkających na terenie naszej gminy.

W rezultacie ma powstać materiał wideo mówiący o tym, co dla nas wszystkich jest ważne.  Nagrania te są częścią większego projektu realizowanego przez Stowarzyszenie ,,Self” przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 1 w Miechowie, Szkołą Podstawową nr 2 w Miechowie oraz Muzeum Ziemi Miechowskiej.  

Cały  projekt jest realizowany w ramach wsparcia finansowego Ministerstwa Edukacji i Nauki w obszarze programu „Międzypokoleniowe Centra Edukacyjne – wsparcie integracji międzypokoleniowej”.

Nasza szkoła postanowiła połączyć projekty i zasoby dzięki projektowi ,,Laboratoria przyszłości”, uczniowie będą  zdobywać wiedzę w dziedzinie montażu materiału audio-wideo. Do tego celu zostanie wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach tego programu. " 

/Grzegorz Jurczyński/

Podziel się:


na górę