25 Czwartek, 25 lipca 2024 Jakub, Krzysztof, Walentyna
Pogoda

Środowiskowy Dom Samopomocy będzie rozbudowany

wtorek, 18 czerwca 2024
Kliknięcie otwiera galerię

W najbliższych dniach rozpoczną się prace obejmujące termomodernizację oraz przebudowę budynku Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Szpitalnej w Miechowie. Inwestycja ma wpłynąć na poprawę komfortu pracy podopiecznych i zespołu ŚDS oraz obniżyć koszty użytkowania obiektu.

Realizację przedsięwzięcia umożliwi pozyskane przez gminę Miechów dofinansowanie w kwocie 1 496 425,00 zł. Fundusze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa z przeznaczeniem na finansowanie zadań związanych z rozwojem sieci ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym na utworzenie nowych miejsc i ich utrzymanie oraz w związku z realizacją Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”.

W poniedziałek, 17 czerwca, Burmistrz  Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski podpisał umowę z Wykonawcą powyższego zadania, której wartość opiewa na 1 885 081,46 zł. Zaplanowany zakres realizować będzie firma Exrimo Sp z. z o. o. z Krakowa.

W ramach termomodernizacji, rozbudowy, przebudowy i nadbudowy  Środowiskowego Domu Samopomocy w Miechowie przewidziano m.in.: wymianę stolarki drzwiowej zewnętrznej, prace murarskie, budowlano - montażowe oraz ociepleniowe budynku i stropodachu. Zadanie obejmować będzie także rozbudowę i przebudowę instalacji wewnętrznych: sanitarnych i elektrycznych. Powstaną nowe pomieszczenia oraz winda dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na miejscu rozpoczynającej się inwestycji obecni byli Radni Rady Miejskiej: Roman Piwowarski i Jacek Uchto. W przekazaniu placu budowy uczestniczyli: Ks. dr Stanisław Słowik – Dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej, Ks. Zbigniew Wójcik - Dyrektor Zespołu Placówek Opiekuńczo-Leczniczych Caritas, Monika Kozieł - Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Robert Gądek - Kierownik GOPS.

Szczegóły zaplanowanego zakresu prac omówiono w obecności wykonawcy, inspektorów branży konstrukcyjno-budowlanej, elektrycznej i sanitarnej oraz pracowników Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy i Miasta w Miechowie.

Termin zakończenia inwestycji - 6 miesięcy od podpisania umowy.

Podziel się:


na górę