15 Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 Maria, Napoleon, Stefan
Pogoda

Uczniowie z Krakowa odwiedzili Miechów

poniedziałek, 27 czerwca 2022
Kliknięcie otwiera galerię

20 czerwca uroki Miechowa poznała wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr 158 z Krakowa. Klasa 6 c z wychowawczynią, Panią Małgorzatą Purzycką i anglistką Ulą Borończyk przemierzali ulicami miasta.

Pierwszym punktem  zaspokajającym aspekt edukacyjny była gra uliczna o tematyce historycznej oparta na Queście „wspomnienie Bitwy Miechowskiej”. Uczniowie dzielnie zmagali się z historycznymi zagadkami prezentując rozległą wiedzę o Powstaniu Styczniowym, przemierzali  miasto, aby w efekcie trafić do Miechowskiego Muzeum okazując hasło Questowie. „Czarna Dama” i makieta przeżytej przed chwilą Bitwy Miechowskiej  to eksponaty, które najbardziej zainteresowały szóstoklasistów. Potem były zdjęcia przy rodzimej  małej Kasztance. 

Około południa nadszedł czas zapoznania się z największą atrakcją miasta. Mowa oczywiście o parku, łącznie ze wszystkimi jego atrakcjami. Jeśli można określić sposób zachwytu młodych ludzi to ten zachwyt był wyrażony piskami, ochami i achami.

Największą atrakcją były fontanny, które dały ukojenie w tym upalnym,  ponad 30  stopniowym upale. Następnie wieża ze zjeżdżalniami, małpi gaj…. na koniec nasza wycieczka przy parkowych stolikach zjadła pizzę i miejskim autobusem udała się na dworzec kolejowy. Było twórczo, rekreacyjnie i ekologicznie. 

Wycieczka oceniona na piątkę z plusem.

Podziel się:


na górę