27 Wtorek, 27 lutego 2024 Anastazja, Wiktor, Gabriel
Pogoda

Budowa hali sportowej przy SP Nr 1. Kolejny etap prac projektowych

środa, 7 lutego 2024
Kliknięcie otwiera galerię

Wszystko wskazuje na to, że uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Miechowie w przyszłości będą ćwiczyć w nowoczesnej hali sportowej. Innowacyjny obiekt z dachem pełniącym funkcję sportowo-rekreacyjną stworzy z istniejącym budynkiem szkoły uzupełniający się kompleks edukacyjny.

Samorząd gminny złożył już wniosek  o wydanie pozwolenia na budowę obiektu. Kolejnym krokiem po jego uzyskaniu będzie wykonanie wielobranżowego projektu wykonawczego przez biuro projektowe wybrane w ramach rozstrzygniętego przez gminę konkursu architektonicznego.  

W miechowskim magistracie odbyła się wstępna prezentacja wnętrza projektowanego budynku oraz jego wyposażenia wraz infrastrukturą towarzyszącą. Szczegóły techniczne dla projektowanej inwestycji przedstawił na prezentacji architekt Krzysztof Makowski z Firmy Makowscy Mużacz sp .z o.o.

W obecności Burmistrza Gminy i Miasta Miechów Dariusza Marczewskiego, Zastępcy Andrzeja Banaśkiewicza, Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Miechowie Anny Gawin, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Ochrony Środowiska UGiM Iwony Dróżdż oraz inspektor Małgorzaty Galińskiej dyskutowano m.in. nad rozwiązaniami technicznymi, materiałowymi i kolorystyką obiektu.  

Nowoczesna baza sportowa bez wątpienia będzie zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu.
Przewidziano w niej miejsce na widownię z trybunami dla ok. 1026  osób.

Tym, co zwraca szczególną uwagę jest dodatkowe boisko ze sztuczną nawierzchnią ulokowane na dachu hali. Zastąpi ono dotychczasowego „orlika”. Na jego miejscu zostaną ulokowane miejsca parkingowe. Z kolei, obok boiska zaplanowano panele fotowoltaiczne.

Część sportowa będzie składać się z pełnowymiarowych boisk do koszykówki, piłki siatkowej, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej oraz badmintona. Płyta główna umożliwi podział na trzy niezależne sale treningowe oddzielone kurtynami, w celu równoległego prowadzenia zajęć sportowych w trzech różnych grupach wiekowych. Nawierzchnia zostanie dostosowana zarówno do wydarzeń sportowych jak i kulturalnych (kongresy, koncerty, itd.). Powstanie reżyserka, zaplecze sędziowskie i nauczycielskie z magazynem sportowym, zespół szatni damskich i męskich oraz pokój pierwszej pomocy medycznej.

W skład zespołu małej hali sportowej wejdą m.in. dwie sale treningowe typu fitness, ścianka wspinaczkowa  magazyn sportowy, szatnie, a także zespół administracyjny z biurami i salą konferencyjną.

W nowym zespole sportowym zaprojektowano  dużą i małą halę, każdą z osobnym zapleczem. Dodatkowe funkcje, które uwzględniono w obiekcie to bufet, pomieszczenia administracyjne oraz przestrzeń dla rodziców z dziećmi.

Budynek będzie w pełni przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Do jego wykonania zastosowane zostaną rozwiązania prośrodowiskowe i uniwersalne mające na celu osiągnięcie wysokiej efektywności energetycznej.

- Projektowana hala ma być  centrum sportowych, ale i kulturalnych wydarzeń mówi Burmistrz Dariusz Marczewski i dodaje, że samorząd gminny wzorem poprzednich dużych inwestycji starać się będzie o dofinansowanie budowy tej inwestycji w ramach środków zewnętrznych. 

Kolejne konsultacje związane z opracowaniem szczegółowej koncepcji hali sportowo-widowiskowej
w Miechowie odbędą się niebawem, już w większym gronie.

Podziel się:


na górę