25 Czwartek, 25 lipca 2024 Jakub, Krzysztof, Walentyna
Pogoda

Wspólnicy SIM Małopolska obradowali w Miechowie

poniedziałek, 5 lutego 2024
Kliknięcie otwiera galerię

2 lutego w Miechowie odbyło się kolejne nadzwyczajne zgromadzenie wspólników Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej Małopolska sp. z o. o, której celem jest budowa mieszkań na wynajem w regionie.

Na zgromadzeniu, w Domu Pracy Twórczej im. S. Żechowskiego obecni byli przedstawiciele samorządów Wójtowie i Burmistrzowie gmin: Borzęcin, Brzesko, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Korzenna, Miechów, Rabka-Zdrój, Ryglice, Stary Sącz, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice, Zakliczyn oraz reprezentujący Skarb Państwa Prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości  Łukasz Bałajewicz i Prezes Zarządu Spółki Michał Lysy.

Obrady prowadził Dariusz Marczewski - Burmistrz Miechowa, pełniący funkcję przewodniczącego zgromadzenia. W trakcie posiedzenia podjęto uchwały dotyczące inwestycji w Wierzchosławicach i Borzęcinie oraz uchwałę zatwierdzającej plan rzeczowo-finansowy SIM na 2024 rok.

Następnie przedstawiciele małopolskich samorządów oraz KZN i SIM udali się na plac budowy bloku z 79 mieszkaniami na os. Parkowym - pierwszej rozpoczętej w regionie inwestycji. Łącznie na terenie wszystkich gmin, wspólników spółki powstanie blisko 800 mieszkań w systemie "pod klucz".  Pierwsza z tych inwestycji realizowanych przez SIM Małopolska ruszyła w ostatnich miesiącach, właśnie w Miechowie.

Przypomnijmy, że na realizację tego przedsięwzięcia Gmina Miechów otrzymała ponad 10 mln zł wsparcia z Funduszu Dopłat za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego oraz blisko 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.Wartość zadania opiewa na ponad 22 mln zł, a planowany termin realizacji to koniec grudnia br.

Podczas piątkowego pobytu w naszym mieście, goście z małopolskich gmin udali się także na teren budowy dworca autobusowego w Miechowie, gdzie w obecności Burmistrza Marczewskiego zapoznani zostali z postępem prac nowoczesnego obiektu dworcowego.

Podziel się:


na górę