Dobiega końca budowa trasy pieszo-rowerowej
Kończą się prace budowlane na kolejnym odcinku ścieżki rowerowej – śladem byłej kolejki wąskotorowej.
W ramach zadania, wykonano już odcinek od Bukowskiej Woli do ul. Granicznej, chodniki przy ścieżce rowerowej na ul. Szewskiej i ul. Wspólnej, a także ciąg pieszo – rowerowy biegnący wzdłuż ul. Folusz i ul. Podmiejskiej do północnej obwodnicy Miechowa.
Obecnie wykonawca – firma Matex z Nasiechowic realizuje inwestycję polegającą na budowie ścieżki rowerowej w lesie Chodówki.
Przy trasie rowerowej powstaną miejsca obsługi i wypoczynku rowerzystów oraz punkty bike&ride. Ostatni etap prac obejmował będzie zabezpieczenie i wymianę opraw oświetlenia ulicznego, a docelowa organizacja ruchu (oznakowanie) zostanie wprowadzona po zakończeniu robót.
Planowany termin zakończenia – kwiecień 2020.
Inwestycja jest realizowana przez Gminę Miechów ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020. w ramach partnerskiego projektu pn.:„Współpraca międzygminna na rzecz niskoemisyjnej i zrównoważonej mobilności mieszkańców”.
W tej kategorii:
-
W Miechowie będzie nowy żłobek środa, 7 maja 2025
-
Maj w bibliotece - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek wtorek, 6 maja 2025
-
Integracyjny Festyn Strażacki w Parku Miejskim! wtorek, 6 maja 2025
-
Szkolenie Obwodowych Komisji Wyborczych poniedziałek, 5 maja 2025
-
Warsztaty o cyberprzemocy poniedziałek, 5 maja 2025
-
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Miechowie poniedziałek, 5 maja 2025
-
Życzenia Burmistrza Miechowa z okazji Dnia Strażaka niedziela, 4 maja 2025
-
5 maja uruchamiamy komunikację pozamiejską środa, 30 kwietnia 2025
-
Święto Konstytucji 3 Maja środa, 30 kwietnia 2025