27 Poniedziałek, 27 czerwca 2022 Cyryl, Maryla, Władysław
Pogoda

Dzieje się! Listopad w szkołach

niedziela, 2 grudnia 2012
Kliknięcie otwiera galerię

19 i 20 listopada 2012 roku w  Domu Kultury „Podgórze” w Krakowie odbył się „Festiwal Piosenki Polskiej”, w którym wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie. O zwycięstwo rywalizowało 78 solistów oraz 15 zespołów. Reprezentanci Szkoły Podstawowej Nr 1 w Miechowie pod opieką p. Urszuli Stawiarskiej–Kurczych zaśpiewali dwa utwory: "Chcę do Bodzia" z repertuaru Maryli Rodowicz i "Pamiętajcie o ogrodach". Na wyniki oczekiwano z zapartym tchem i… udało się! Kasia Kowalska z klasy Va  zajęła I miejsce, zaś Kuba Gajos z klasy II b został wyróżniony. Uczniowie Jedynki zaśpiewali podczas uroczystego finału 26 listopada w Krakowie. Nagrody wręczyli im artyści opery krakowskiej Pani Aleksandra Sotnicka - mezzosopran i Pan Dariusz Palonek – tenor. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

27 listopada w Szkole Podstawowej w Jaksicach odbyło się spotkanie z rodzicami podczas którego odbyło się spotkanie z psycholog Krystyną Stańdo, która przyjechała z Ośrodka Edukacji i Profilaktyki w Chrzanowie. Rodzice oraz nauczyciele z uwagą wysłuchali prelekcji pt.: "Rodzina bez przemocy, dziecko bez agresji" wzbogaconej prezentacją multimedialną. Mieli również możliwość podzielenia się swoimi problemami wychowawczymi oraz uzyskania fachowej porady psychologa. Natomiast 29 listopada od rana zrobiło się bardzo magicznie. Przedszkolaki w niezwykłych strojach oraz klasy I-III zorganizowały sobie andrzejkowe wróżby. Nie obeszło się bez lania wosku, wróżenia z butów, szpilek itp. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Zakończeniem tego zaczarowanego dnia była dyskoteka dla kl. 0-VI.

Siatkarze z Gimnazjum Nr 1 w Miechowie w tym roku zadebiutowali w rozgrywkach Jurajskiej Ligi Siatkówki. Uczestnikami są zespoły gimnazjalne kilkunastu gmin województw śląskiego i małopolskiego. Każdą gminę reprezentują drużyny dziewcząt, chłopców i samorządowcy. Rozgrywki w tym roku trwają od 19 października 2012 r. do 22 marca 2013 r. Honorowy Patronat nad imprezą sportową objął Wojewoda Śląski i Śląski Kurator Oświaty. Zmagania drużyn gimnazjalnych  w tej lidze rozpoczęły się w 2006 r., a pomysłodawcą i głównym organizatorem ligi  jest dyrektor Zespołu Szkół w Pilicy – Leszek Sobota. Siatkarze z Gimnazjum Nr 1 w tym roku rywalizują z drużynami z Olkusza, Pilicy, Ogrodzieńca, Wolbromia, Żarnowca, Klucz, Szczekocin, Poręby, Łazów, Włodowic i Kroczyc. Są już po trzech seriach spotkań. 
Oto wyniki:
Pilica – Miechów: (dziewczęta 2-0; chłopcy 2-0; samorządowcy 2-1)
Miechów – Klucze; (dziewczęta 2-1; chłopcy 0-2; samorządowcy 0-2)
Miechów – Ogrodzieniec: (dziewczęta 2-0; chłopcy 2-0)

Drużynami szkolnymi opiekują się pani Jolanta Napora – dziewczętami i pani Ewa Pituch – chłopcami. W drużynie samorządowców grają m.in. nauczyciele Gimnazjum Nr 1– pan Dariusz Skrzyniarz i pan Piotr Król.

Gimnazjum

SP JaksiceSP 1


Podziel się:


na górę