13 Czwartek, 13 czerwca 2024 Antoni, Lucjan, Gracja
Pogoda

Uroczyste otwarcie Com-Com Zone Miechów!

niedziela, 2 grudnia 2012
Kliknięcie otwiera galerię

Mieszkańcy Miechowa i wielu okolicznych miejscowości mogą już korzystać z nowoczesnej krytej pływalni, kompleksu saun, kortu do squasha oraz szerokiej oferty zajęć fitness i kręgielni.

W uroczystej gali otwarcia, która odbyła się w piątek, 30 listopada, uczestniczyło blisko 250 dostojnych gości, a wśród nich posłowie, przedstawiciele samorządów, oświaty, firm, organizacji oraz sportowcy. Centrum zostało poświęcone przez ks. infułata Jerzego Gredkę. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali: Burmistrz Miechowa – Dariusz Marczewski, ks. Andrzej Augustyński – Dyrektor Generalny Stowarzyszenia SIEMACHA oraz Paweł Karpiński – Wiceprezes Zarządu „KARTEL” S.A. 

Zarządcą Centrum Rozwoju Com-Com Zone w Miechowie jest Stowarzyszenie SIEMACHA, które prowadzi już 3 tego typu placówki w Małopolsce. Dwa Centra Rozwoju znajdują się w Krakowie, jedno – w Tarnowie. SIEMACHA to największa w Polsce sieciowa organizacja społeczna działająca w zakresie wychowania, sportu i terapii. Właścicielem obiektu, w którym mieści się Com-Com Zone, jest Gmina Miechów.

Dwa dni przed oficjalnym otwarciem odbyło się spotkanie Burmistrza z przedstawicielami lokalnych mediów. Na pytania dziennikarzy odpowiadali: Dariusz Marczewski, Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Maciej Malski, Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Siemacha oraz Tomasz Uchto, Dyrektor Centrum Rozwoju Com-Com Zone Miechów. 

Podczas spotkania poruszone zostały kwestie m.in. zatrudnienia oraz utrzymania obiektu. – Nikt nie buduje pływalni, by zrobić na niej interes. Obiekt ma służyć przede wszystkim społeczności. I dobrze jeśli koszty jego funkcjonowania uda się zbilansować – mówił Maciej Malski. Wydatki związane z utrzymaniem obiektu szacuje się na ok. 200 000,00 zł miesięcznie.

– To nasza wspólna odpowiedzialność – podkreślał Dariusz Marczewski. Gmina Miechów od dzisiaj finansuje obowiązkową naukę pływania dla wszystkich uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum. SIEMACHA prowadzi również rozmowy z innymi gminami dotyczące finansowania zajęć wf na basenie. 

Z terenu gminy Miechów na umowę o pracę zostało zatrudnionych 11 osób. Ponadto kilkanaście osób – instruktorów, otrzymało umowy zlecenia. Dział księgowości i kadr znajduje się w Krakowie. Ochroną oraz utrzymaniem czystości na obiekcie zajmuje się firma zewnętrzna. 

Tomasz Uchto, Dyrektor obiektu w Miechowie to 27-letni Miechowianin, ratownik, instruktor pływania, instruktor koncepcji Halliwick, czyli pracy w wodzie z osobami niepełnosprawnymi, współtworzy Polskie Stowarzyszenie Pływania Niemowląt, współpracuje ze szkołami rodzenia. 

Więcej informacji o ofercie można uzyskać na stronie: www.comcomzone.pl

Spotkanie prasowe

Uroczyste otwarciePodziel się:


na górę