Miechowianie zwiedzili wystawę ''Obraz Złotego Wieku''

22 listopada Miechowianie zwiedzili największą wystawę w historii Wawelu "Obraz Złotego Wieku", która ukazuje rozkwit kultury i sztuki w czasach Jagiellonów.
Nie bez powodu, bo właśnie w ramach obchodów roku jubileuszowego 500. rocznicy śmierci Macieja Miechowity, miechowska delegacja zdecydowała się na zwiedzenie tej wyjątkowej wystawy.
Szczególnego znaczenia nabiera fakt, iż ekspozycję otwiera sala, poświęcona rozszerzeniu obrazu świata u progu ery nowożytnej, której centralne miejsce zajmuje dzieło polskiego historiografa, medyka i geografa, kanonika krakowskiego Macieja z Miechowa – słynny TRAKTATUS DE DUABUS SARMATIS ASIANA et EUROPEANA, przetłumaczony na wiele języków świata.
Zwiedzanie powyższej ekspozycji oraz komnat Zamku Królewskiego na Wawelu wywarło na uczestnikach ogromne wrażenie, tak, że wyrazili oni chęć wzięcia udziału w następnych edycjach „Darmowego Listopada”, aby móc odkrywać kolejne tajemnice wawelskiego wzgórza.
Wyjazd do Krakowa odbył się z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, we współpracy z Biurem Wystaw Artystycznych „Galeria u Jaksy” oraz Urzędem Gminy i Miasta w Miechowie.
W tej kategorii:
-
O transporcie publicznym przyszłości z uczniami piątek, 9 maja 2025
-
Pobiegnij dla hospicjum! piątek, 9 maja 2025
-
Dzień otwarty-miechowski dworzec autobusowy w nowej odsłonie! czwartek, 8 maja 2025
-
W Miechowie będzie nowy żłobek środa, 7 maja 2025
-
Maj w bibliotece - Ogólnopolski Tydzień Bibliotek wtorek, 6 maja 2025
-
Integracyjny Festyn Strażacki w Parku Miejskim! wtorek, 6 maja 2025
-
Szkolenie Obwodowych Komisji Wyborczych poniedziałek, 5 maja 2025
-
Warsztaty o cyberprzemocy poniedziałek, 5 maja 2025
-
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Miechowie poniedziałek, 5 maja 2025