25 Czwartek, 25 lipca 2024 Jakub, Krzysztof, Walentyna
Pogoda

Sportowe talenty nagrodzone!

wtorek, 18 czerwca 2024
Kliknięcie otwiera galerię

Samorząd gminy Miechów stwarza warunki sprzyjające rozwojowi kultury fizycznej oraz dostrzega wysokie osiągnięcia sportowe uzyskiwane przez mieszkańców. W ramach corocznie ogłaszanych otwartych konkursów ofert oraz tzw. „małych grantów", przeznaczane są środki budżetowe na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i sportu.

W tym roku, po raz pierwszy przyznano nagrody sportowe. Gratulacje oraz symboliczne czeki dla utalentowanych sportowców z naszej gminy przekazał Burmistrz Dariusz Marczewski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Mateuszem Sobeckim. 

Wręczenie nagród odbyło się podczas Dni Miechowa, w minioną niedzielę 16 czerwca na stadionie sportowym MKS Pogoń. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym oraz trenerom i życzymy udanych startów na arenach sportowych w kolejnych latach.

Decyzją Komisji Konkursowej powołanej przez Burmistrza Gminy i Miasta Miechów Nagrody sportowe otrzymali:

Natalia Janus – otrzymała nagrodę za powołanie do kadry narodowej Polski w futsalu i wzięcie udziału w rozgrywkach na arenie międzynarodowej. Ponadto Natalia wraz z drużyną zajęła II miejsce w mistrzostwach Polski w futsalu kobiet. Na co dzień Natalia jest zawodniczką Ludowego Klubu Sportowego „Słomniczanka” oraz trenuje najmłodsze grupy w Miejskim Klubie Sportowym „Pogoń” Miechów. 

Mikołaj Dunal – otrzymał nagrodę za zdobycie Mistrzostwa Polski Junior w ogólnopolskich rozgrywkach Polskiego Związku Squasha.

Mikołaj od wielu lat gra w piłkę nożną i squasha. Na Mistrzostwach Polski czterokrotnie zdobył indywidualne wicemistrzostwo, a w zawodach drużynowych wicemistrzostwo oraz mistrzostwo Polski. Mikołaj został dwukrotnie powołany do kadry narodowej Polski. Warto podkreślić, iż podczas wszystkich zagranych przez siebie turniejów, ponad 40 razy stawał na podium.

 Wiktoria Filus – otrzymał nagrodę za zajęcie III miejsca podczas Mistrzostwa Europy IKO Nakamura. Wiktoria od 10 roku życia uczęszcza na karate. Jej wysokie osiągnięcia sportowe są wynikiem ciężkiej pracy na treningach, udziału w seminariach szkoleniowych oraz startu w wielu zawodach sportowych – okręgowych, ogólnopolskich i międzynarodowych – dzięki czemu zdobywa coraz większe doświadczenie.

W 2023 roku zajęła także II miejsce w Otwartych Mistrzostwach Makroregionu Południowego PFK w Kumite, I miejsce podczas XXVIII Mistrzostw Polski Oyama PFK w Kumite oraz II miejsce Oyama Top Puchar Polski Oyama PFK w Kumite.

Dominik Boczek – otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca XPC World Cup Siedlce.  Od 2017 roku bierze czynny udział w zawodach rangi krajowej w trójboju siłowym i wyciskaniu leżąc. W listopadzie ubiegłego roku reprezentował Gminę Miechów zdobywając złoty medal Pucharu Świata federacji XPC.

Podziel się:


na górę