07 Piątek, 7 października 2022 Mirella, Marek, Sergiusz
Pogoda

Konkurs wiedzy o Miechowie i Ziemi Świętej

wtorek, 14 czerwca 2022
Kliknięcie otwiera galerię

W ramach przygotowań do Miechowskich Dni Jerozolimy, 13 czerwca br., odbyła się szósta edycja konkursu wiedzy o związkach Ziemi Miechowskiej z Jerozolimą.

W  eliminacjach organizowanych przez Urząd Gminy i Miasta w Miechowie udział wzięli uczniowie szkół podstawowych, którzy odpowiedzieli na 35 pytań. Powodzenia w zmaganiach testowych, życzył młodzieży burmistrz Dariusz Marczewski.

Uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematu, radząc sobie ze zdecydowaną większością pytań, zarówno w części pisemnej, jak i podczas ustnej dogrywki.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Celem konkursu jest popularyzacja wśród młodzieży szkolnej historii XII wiecznego miasta - „Polskiej Jerozolimy”, jak określany jest Miechów ze swoim Sanktuarium Grobu Bożego, a szczególnie działalności bożogrobców miechowitów, których historyczna misja połączyła Miechów z Ziemią Świętą.

W pracę komisji konkursowej zaangażowani byli przedstawiciele Muzeum Ziemi Miechowskiej, Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, Parafii Grobu Bożego oraz Wydziału Organizacyjnego i Kadr UGiM w Miechowie. Po przeprowadzeniu testu oraz dogrywki, jury wyłoniło zwycięzców, którymi zostali:

I Miejsce: Paula Kurczych - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Miechowie
II Miejsce: Wojciech Lis - Szkoła Podstawowa w Pojałowicach
III Miejsce: Zuzanna Sroga - Szkoła Podstawowa w Pojałowicach

Wręczenie nagród dla zwycięzców oraz pamiątkowych dyplomów dla uczestników konkursu odbędzie się we wrześniu w czasie tegorocznych obchodów VII Dni Jerozolimy w Miechowie.

Dziękujemy młodzieży za udział w konkursie, wszystkim uczestnikom i nauczycielom serdecznie gratulujemy.

Podziel się:


na górę