22 Piątek, 22 października 2021 Halki, Filipa, Przybysława
Pogoda

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

wtorek, 26 stycznia 2021
Kliknięcie otwiera galerię

Urząd Statystyczny w Krakowie przypomina wszystkim mieszkańcom, że od 1 kwietnia 2021 r. na terenie całego kraju odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.).

Podstawową, obowiązkową metodą udziału w NSP 2021 jest samospis internetowy, który polega na samodzielnym wypełnieniu na komputerze lub na urządzeniu mobilnym formularza spisowego, dostępnego na oficjalnej stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem spis.gov.pl

Dla wygody i bezpieczeństwa został umożliwiony telefoniczny „Spis na żądanie”. Dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 będzie można się spisać w przypadku braku dostępu do Internetu.

Przez cały czas trwania spisu można również skorzystać ze stanowisk komputerowych przygotowanych do samospisu dla mieszkańców lub w najbliższym oddziale Urzędu Statystycznego, w zależności od aktualnej sytuacji epidemicznej. 
W Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie stanowisko do samospisu dostępne jest w pokoju nr 126 - I piętro w godzinach: poniedziałek 8.00 - 16.00, wtorek-piątek 7.00-15.00.

Osoby, które nie będą mogły spisać się samodzielnie, zostaną spisane przez rachmistrzów spisowych jedną z dwóch metod uzupełniających w formie:

  • wywiadu telefonicznego;
  • wywiadu bezpośredniego, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna.

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną gwarantują pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie dane zebrane od respondentów są objęte tajemnicą statystyczną – będą należycie i starannie zabezpieczone.

Więcej informacji na temat NSP 2021 można uzyskać w Urzędzie Gminy i Miasta w Miechowie ul. Henryka Sienkiewicza 25, tel.: 41 38 300 40 wew. 66 oraz na stronie internetowej spis.gov.pl lub dzwoniąc na numer infolinii spisowej.

Zachęcamy do udziału w spisie, do udzielania pomocy osobom starszym i niepełnosprawnym w swoim otoczeniu, jak również do włączenia się w upowszechnianie informacji o NSP 2021 i przekazywanie informacji swoim najbliższym, oczywiście w sposób nienarażający Państwa zdrowia i bezpieczeństwa.

Spiszmy się, bo LICZYMY SIĘ DLA POLSKI!

Źródło: Urząd Statystyczny w Krakowie/ PSW

Pozostałe informacje:

1 kwietnia rusza Narodowy Spis Powszechny 

Narodowy Spis Powszechny. Twoje dane będą bezpieczne

Nowelizacja ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym

Narodowy Spis Powszechny 2021 – jakie będą pytania?

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021

Nabór na rachmistrzów spisowych. Termin przedłużony do 16 lutego!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań   

Podziel się:


na górę