23 Niedziela, 23 stycznia 2022 Maria, Ildefons, Rajmund
Pogoda

Rozstrzygnięto konkurs Świąteczny Miechów

piątek, 7 stycznia 2022
Kliknięcie otwiera galerię

Po raz pierwszy przyznano nagrody w konkursie pn. „Świąteczny Miechów” - na najładniej oświetloną posesję lub balkon.

Organizatorem konkursu był Urząd Gminy i Miasta w  Miechowie. Inicjatywa miała na celu integrację lokalnej społeczności poprzez motywowanie mieszkańców do działań na rzecz gminy Miechów oraz uatrakcyjnienie jej wizerunku w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku.

W odpowiedzi na ogłoszony konkurs, wpłynęło 16 zgłoszeń. Prace konkursowe oceniała Komisja powołana przez Burmistrza Gminy i Miasta Miechów, w skład której weszli przedstawiciele gminnych instytucji kultury oraz pracownicy Urzędu.

Podczas oceny w terenie, Komisja widziała wiele pięknie udekorowanych posesji i balkonów, które podkreślały świąteczny klimat na terenie miasta i sołectw. Mieszkańcy ozdabiali swoje domy i balkony kolorowymi iluminacjami oraz różnorodnymi świątecznymi dekoracjami. Wśród kompozycji dominowały anioły, renifery, oświetlone choinki i szopki.

Stosując kryteria oceny określone w regulaminie konkursu m.in.: pomysłowość, kreatywność oraz ogólną estetykę w tworzeniu dekoracji, Komisja wytypowała zwycięzców:

I Miejsce - posesja przy ul. M. Drzymały 45 w Miechowie
II Miejsce - posesja w Pstroszycach I nr 36
III Miejsce - posesja przy ul. M. Drzymały 41w Miechowie
Wyróżnienie - balkon przy ul. Racławickiej 8A/5 w Miechowie

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy włączyli się w tworzenie świątecznego klimatu na terenie naszego miasta i gminy poprzez upiększanie swoich domów i balkonów.

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy nagrodzeni zostaną pamiątkowymi upominkami.

Obserwując zainteresowanie I edycją Konkursu „Świąteczny Miechów”, prawdopodobnie inicjatywa ta, będzie kontynuowana przez Urząd Gminy i Miasta w Miechowie w latach kolejnych.

Podziel się:


na górę