15 Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 Maria, Napoleon, Stefan
Pogoda

Za nami wyjazd szkoleniowy NGOsów

wtorek, 2 sierpnia 2022
Kliknięcie otwiera galerię

Przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na terenie gminy Miechów wzięli udział w szkoleniu, które odbyło się w dniach 29-30 lipca (piątek-sobota) w Wiśle. Nie zabrakło warsztatów tematycznych oraz wykładów, jak również integracji na górskich szlakach.

W wyjedzie szkoleniowo-integracyjnym organizowanym przez Gminę Miechów uczestniczyło ponad 70 przedstawicieli trzeciego sektora.

Pierwszego dnia uczestnicy szkolenia wzięli udział w specjalnym bloku warsztatów tematycznych dotyczących m.in. współpracy Gminy Miechów z organizacjami pozarządowymi, przygotowania ofert, realizacji i rozliczania zadań publicznych oraz badania współpracy samorządu gminnego z NGOsami.

Zajęcia poprowadzili przedstawiciele samorządu: Dariusz Marczewski - Burmistrz Gminy i Miasta Miechów, Mariola Stęposz – Kierownik Referatu Funduszy i Monitorowania Strategii Rozwoju oraz Magdalena Wilk – Kierownik Referatu Spraw Społecznych, Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, a także specjaliści z zakresu współpracy administracji publicznej z NGOsami: Artur Gluziński – ekspert w ocenie projektów finansowanych z funduszy UE i składanych w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz dr Hubert Guz i dr Michał Żabiński z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Kolejnego dnia organizatorzy przygotowali dwie propozycje wycieczek integracyjnych z przewodnikiem: wyjście w góry lub zwiedzanie malowniczej Wisły.

Wyjazdy szkoleniowo-integracyjne dla organizacji pozarządowych pozytywnie wpływają na funkcjonowanie trzeciego sektora w gminie oraz pomagają w jego rozwoju, co przynosi realne korzyści dla mieszkańców. Powoli zaczynają wpisywać się w coroczny kalendarz gminnych wydarzeń.

 

Podziel się:


na górę