25 Sobota, 25 maja 2024 Grzegorz, Urban, Magda
Pogoda

Młodzież na spotkaniu z Maciejem Miechowitą

czwartek, 18 maja 2023
Kliknięcie otwiera galerię

Uczniowie miechowskich szkół wzięli udział w specjalnym seansie filmowym w Domu Kultury CKiS, podczas którego wyświetlony został film „Maciej Miechowita – odkrywca, lekarz, wychowawca”, połączony z prelekcjami na temat uczonego.

W ramach obchodów 500. rocznicy śmierci Macieja Miechowity, uczniowie ze szkół podstawowych oraz średnich z terenu gminy Miechów, 16 i 17 maja br., mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie film autorstwa Krzysztofa Noworyty poświęcony wybitnemu humaniście.

We wtorkowym spotkaniu z młodzieżą uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Miechów Dariusz Marczewski, który wyraził zadowolenie z podejmowanych inicjatyw związanych z Rokiem Macieja Miechowity oraz przedstawił przyszłe projekty dotyczące obchodów.

Przybyłych do kina uczniów oraz opiekunów przywitała Dyrektor Centrum Kultury i Sportu Sylwia Suchecka, a Dyrektor Muzeum Ziemi Miechowskiej Marcin Florek oraz asystent muzealny MZM Anna Wilk wygłosili prelekcje na temat Macieja z Miechowa - nie zabrakło ciekawostek związanych z jego życiem i edukacją.

Film „Maciej Miechowita – odkrywca, lekarz, wychowawca” został sfinansowany ze środków budżetu Ministra Edukacji i Nauki i jest dostępny poniżej.

Podziel się:


na górę