27 Wtorek, 27 lutego 2024 Anastazja, Wiktor, Gabriel
Pogoda

Nowa ekopracownia w Szkole Podstawowej nr 1

wtorek, 28 listopada 2023
Kliknięcie otwiera galerię

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie mogą już korzystać z powstałej ekopracowni szkolnej wyposażonej w najnowocześniejsze pomoce dydaktyczne.

Na jej utworzenie Gmina Miechów pozyskała dotację z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pośrednictwem WFOŚIGW w wysokości 50 000,00 zł w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej.

Ekopracownia  jest miejscem, gdzie młodzież może zgłębiać tajniki przyrody i rozwijać swoją świadomość ekologiczną.  Jej uroczyste otwarcie miało miejsce we wtorek 28 listopada i odbyło się w obecności Burmistrza Gminy i Miasta Miechów Dariusza Marczewskiego, dyrektor szkoły Anny Gawin i wicedyrektor Renaty Glanas oraz uczniów i nauczycieli.

Sala wyposażona jest w  szereg pomocy dydaktycznych, które będą umożliwiać młodzieży naukę poprzez obserwację i doświadczenie. Mikroskopy cyfrowe, maszyny słoneczne, megaboxy eksperymentalne, preparaty biologiczne - to tylko niektóre z nowości, które uczynią zajęcia bardziej atrakcyjnymi.

Podczas spotkania, Burmistrz życzył młodzieży i nauczycielom, by nowoczesny sprzęt dydaktyczny był pomocny w nauce oraz umożliwił przeprowadzanie zajęć w sposób efektywny i atrakcyjny zwiększając świadomość uczniów w zakresie ekologii i odnawialnych źródeł energii.

Zadanie pn. "Ekojedynka szkoła dla środowiska. Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej nr 1 w Miechowie" realizowane jest w obszarze tematycznym ochrona środowiska, gospodarka wodna i zrównoważony rozwój.

Podziel się:


na górę