Miechów - Miasto i Gmina

Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Turniej Mobilnych Akademii Młodych Orłów na Pogoni

poniedziałek, 15 kwietnia 2019

11 kwietnia nowo wyremontowany obiekt Pogoni Miechów gościł  adeptów piłkarstwa z Mobilnych Akademii Młodych Orłów. Rozegrano turniej pomiędzy akademiami z Miechowa, Olkusza, oraz Libiąża.

Tzw. MAMO to projekt PZPN mający na celu umożliwienie najzdolniejszym młodym piłkarzom z gmin i  powiatów  rozwijania swoich umiejętności oraz w dalszej perspektywie promowanie ich do klubów z wyższych klas rozgrywkowych. Miechowska MAMO działa od roku dzięki Panu Dariuszowi Marczewskiemu  Burmistrzowi Gminy i Miasta w Miechowie, który objął patronat nad tym przedsięwzięciem.

W dwóch miechowskich MAMO, w kategorii orlików oraz młodzików  doskonali się łącznie 32 chłopców pod okiem trenerów Marcina Dudzińskiego oraz Piotra Króla. Dodatkowo cały projekt raz w miesiącu nadzorują trenerzy koordynatorzy z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. 

Turniej był podsumowaniem rocznej działalności Akademii oraz sprzyjał integralności i monitoringowi najzdolniejszych, których zapisali w swych notesach pilnie obserwujący zmagania trenerzy MZPN.

W tym kontekście wyniki meczy były sprawą drugorzędną niemniej zwycięstwo nad Olkuszem cieszy,  a porażka z Libiążem pokazuje, że jeszcze wiele pracy czeka naszych akademików by równać do najlepszych. Warto na koniec podkreślić wysoką ocenę wyremontowanego obiektu Pogoni, którą  podkreślali przybyli goście.

Podziel się: