Miechów - Miasto i Gmina

Wybory do Parlamentu Europejskiego
Wersje strony: podstawowa | kontrastowa | tekstowa

Aktualności A A A RSS pdf drukuj

Wielkanocne tradycje w wykonaniu uczniów

piątek, 6 kwietnia 2018

Święta Wielkanocne to najpiękniejsze wydarzenie w ciągu roku liturgicznego i kalendarzowego. Wówczas przeżywamy największe tajemnice Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Święta to również tradycja. Na polskich stołach obok niecodziennych potraw można zobaczyć tradycyjne stroiki wielkanocne.

O taką właśnie oprawę zadbali uczniowie szkół w Bukowskiej Woli, Pojałowicach, Jaksicach, Pstroszycach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Miechowie oraz Szkoły Podstawowej nr 2, którzy wzięli udział w konkursie na najpiękniejszy stroik wielkanocny.

Organizatorem konkursu był Caritas Miechów, a głównym koordynatorem pani kierownik Urszula Roszkowska. Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród uczniów przygotowano bowiem dwieście dwadzieścia dwie prace, spośród których nagrodzonych zostało aż trzydzieści sześć. 

Wręczenie nagród odbyło się 28 marca podczas uroczystej gali zorganizowanej przez Dyrekcję, Nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie przy współpracy z Caritas Miechów. Uczniowie SP2 wraz z nauczycielami: Agnieszką Gajos, Grzegorzem Jurczyńskim i Dariuszem Szlachowskim przygotowali spektakl ukazujący wydarzenia Triduum Paschalnego.

Wspaniała gra aktorska oraz znakomita oprawa muzyczna pozwoliły na głębokie przygotowanie się do przeżycia nadchodzących Świąt. Spotkanie uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Dyrektorzy Szkół , Nauczyciele, wolontariusze PZC, Naczelnik Poczty pani Jadwiga Zięba oraz ksiądz Grzegorz Sęk.

Pani kierownik Urszuli Roszkowskiej dziękujemy za organizację konkursu, zaś Dyrektorom Szkół, Nauczycielom i uczniom za włączenie się w piękne dzieło przygotowania do obchodów Świąt Zmartwychwstania Chrystusa i kultywowania tradycji wielkanocnych.

Podziel się: